IP komunikační systém Ericsson-Aastra MX-ONE™ Telephony Server

MX-ONE

ERICSSON – AASTRA MX-ONE™ je kompletní IP komunikační sytém pro jednotnou komunikci (Unified Comunications) až pro 500.000 uživatelů. Je založen na bázi otevřeného software a hardware, pracuje nad operačním systémem SUSE LINUX™ se standardními servery. Systém může být instalován ve virtuální infrastruktuře VMware ESXi. MX-ONE™ podporuje veškeré v současné době dostupná rozhraní jako je IP s protokolem SIP a H.323, ISDN i konvenční analogová a digitální rozhraní. Z tohoto důvodu MX-ONE™ snadno spolupracuje se všemi IP instalacemi i v tradičních telekomunikacích.

MX-ONE™ se všemi možnostmi, výkonnými aplikace pro koncové uživatele a management doplňují Telephony Server, aby vytvořili komplexní řešení pro přenos hlasu a videa.

MX-ONE™ může být založen na centrálním serveru nebo na skutečné distribuované architektuře. Systém je vystaven na uzlech – LIMech, Line Interface Module. LIM může pracovat jako samostatný nezávislý uzel sítě nebo v kombinaci s ostatními LIMy vytvořit jednotný systém. Jelikož se jedná o jeden systém, management je vždy plně centralizovaný. Celý systém je flexibilní z hlediska centralizace/decentralizace, může být přizpůsoben oběma přístupům v závislosti na specifických požadavcích zákazníka. MX-ONE™ vyhovuje všem zákaznickým scénářům – čistě IP řešením, pobočkám firmy i geograficky rozptýleným organizacím.

Přehled systému MX-ONE™:

MX-ONE

Hlavní funkce systému MX-ONE™:
 • Podpora širokého spektra SIP terminálů a softphonů, H.323 terminály, mobilní, Wi-Fi a DECT pobočky, a samozřejmě také klasické TDM (analogové a digitální pobočky)
 • 500 nových systémových a uživatelských funkcí.
 • Veškeré aplikace včetně MX-ONE mohou být instalovány ve virtuálním prostředí VMware ESXi.
 • Videohovory a videkonoference prostřednictví BluStar ecosystému bez nutnosti dalšího HW a SW
 • Plná podpora SIP a H.323 trunku s certifikací od většiny světových operátorů.
 • Síťování na základě IP nebo QSIG, routování a číselná analýza.
 • CSTA III. , podpora XML
 • Integrace s Microsoft Lync, CTI, Dual Forking, Direct SIP
 • Integrace s IBM Lotus Sametime Unified Telephony
 • Redundance na straně sítě i serveru – pro interní signalizaci mezi gatwayemi lze využít redundantní síť. Zároveň je možné instalovat záložní server pro zálohu ostatních gateways v případě závady (N+1).
 • Bezpečnost šifrování signalizace i media kanálu
 • Možnost migrace stávajících instalací MD110 na systém MX-ONE™
 • Pobočky MX-ONE™ mohou být plně viditelné z MS Lync klientů včetně integrace funkcí.
 • IP/SIP DECT – základnová stanice DECT připojená přes IP
 • Důraz na mobilitu – WiFi telefony a duální WiFi/GSM-3G, Aastra Mobile Client +
 • Efektivní uživatelsky přívětivá zpráva systému díky Manager Provisioning a Manager Systém
 • Doba provozuschopnosti 99,999% provozního času
Systém MX-ONE™ se skládá z několika následujícíh integrovaných modulů, které spolu tvoří jednotný celek:

MX-ONE

ERICSSON – AASTRA MX-ONE™ TELEPHONY SYSTEM je primární stavební blok systému MX-ONE™ a tvoří vlastní IP-PBX, sestávající z telefonního serveru a Media Gateway, přičemž oba jsou integrovány do IT prostředí. Server a Media Gateway mohou být kombinovány do jednoho kompletně centralizovaného nebo rozsáhlého multi-serverového plně distribuovaného systému. Až 124 serverů může být kombinováno v jednom systému pro max. 500.000 uživatelů.

MX-ONE™ Telephony Server:

Vysoce kapacitní telefonní server je postavený na základě operačního systému Linux SUSE 10, který běží na standardní serverové platformě, a lze ho instalovat ve virtuálním prostředí WMvare ESXi, obslouží až 15.000 SIP poboček a 15 Media Gateways. Server umožňuje připojení IP komunikačních terminálů SIP nebo H.323 a přístup ke všem službám a funkcím systému.

MX-ONE

MX-ONE™ Media Gateway:

Media Gateway poskytuje rozhraní potřebná pro spojení s veřejnou nebo privátní telekomunikační sítí ISDN a LAN. Tato kombinace poskytuje všechny výhody IP komunikace – hladkou integraci s jednotlivými pobočkami společnosti nebo vzdálenými kancelářemi s využitím VoIP. Tota spojení se vyznačuje cenově výhodnou komunikací s nízkými náklady na servis a údržbu, lepší kontrolou poplatků za volání a cenově dostupným řešením pro mobilní pracovníky. Sekundární blok tvoří Media Gateway Classic, určený zejména pro podniky provozující sítě tvořené systémy Ericsson MD110 nebo BusinessPhone, vybavené digitálními telefony, analogovými telefony nebo telefony DECT. Díky Media Gateway Classic je možné tyto telefonní přístroj integrovat do systému MX-ONE™.

MX-ONE